|
НКЦПФР схвалила доопрацьовані зміни до Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку PDF Печать E-mail
15.05.14 00:00

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) схвалила зміни до Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів). Відповідне рішення Комісія прийняла на плановому засіданні 13 травня 2014 року.

«Документом уточнюються види професійної діяльності на фондовому ринку, встановлюється перелік документів, які подаються до заяви на анулювання ліцензії, а також дії ліцензіата у випадках зупинення дії ліцензії та прийняття рішення про її анулювання. Варто зазначити, що у схваленому проекті змін до Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) були враховані пропозиції й зауваження, які надійшли після оприлюднення проекту від структурних підрозділів Комісії та від ПАРД (Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв)», – пояснила Ірина Курочкіна, директор Департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

Нагадаємо, що серед новацій документу – право регулятора зупинити дію ліцензії на строк, передбачений відповідним рішенням Комісії, ліцензіатам, які знаходяться на тимчасово окупованій території України у зв’язку зі збройною агресією іноземної держави або на якій введено надзвичайний стан. Окрім того, таке право може застосовуватися Комісією до ліцензіатів з метою проведення перевірки обставин щодо ознак маніпулювання на фондовій біржі, незаконного умисного розголошення інсайдерської інформації та вчинення з її використанням правочинів на придбання або відчуження цінних паперів чи інших фінансових інструментів. Комісія оприлюднює відповідне рішення про зупинення дії ліцензії протягом п’яти робочих днів з дати його прийняття та надсилає його копію до Центрального депозитарію цінних паперів, якщо зупиняється дія ліцензії на провадження депозитарної діяльності. При цьому депозитарні установи зобов’язані протягом п’яти робочих днів з дати зупинення дії ліцензії повідомити про це усіх своїх депонентів та емітентів, припинити укладання нових договорів в рамках цієї ліцензії, але продовжувати свою роботу щодо рахунків у цінних паперах, відкритих в рамках цієї ліцензії, виключно в частині обліку цінних паперів, прав на цінні папери, обслуговування безумовних операцій щодо цінних паперів на цих рахунках у цінних паперах, та операцій списання цінних паперів і прав на них з таких рахунків у цінних паперах у зв'язку з їх переведенням власником до іншої депозитарної установи.

Зміни розроблені на виконання плану діяльності Комісії з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про депозитарну систему України».

Документ буде оприлюднено на сайті Комісії з метою громадського обговорення.

Контакти:

Юлія Жулій
Прес-секретар НКЦПФР
+38 044 254 25 53